logo
Dovolenky
Peter (15.07.2024 20:06)
mate HIT problemy rovnako aj na dovolenke, alebo vam to ustupi pocas dovolenky, stravujete sa tam rovnako opatrne ako doma? citite nejaky rozdiel?
Lenka (16.07.2024 00:11)
Ahoj, ja som bola 4 dni v chorvatsku a zobrala som si so sebou nejake moje "bezpecne" potraviny na ranajky napriklad. Ale na obed som chodila do restauracie a jedla som tam kazdy den to iste - grilovanu zeleninu, zemiaky s mangoldom (som vegán a boli to velke porcie).... a nemala som žiadne reakcie. Vedela som vlastne dopredu ze chorváti varia aj takéto veci ktoré by mohli byt OK. Ale ja málo cestujem práve kvôli HIT lebo mám strach ze nezozeniem jedlo co bude OK.
Peter (17.07.2024 07:44)
no mna skor zaujimalo ci si neskusala aj bezne sa stravovat v zahranici, a ci si mala rovnake tazkosti ako doma
Margaretka (17.07.2024 11:43)
Cestujem veľa a histaminu je jedno, či sme doma alebo mimo domova. Správa sa este horsie uz len preto, ze cestovanie je vzdy trochu stres, adrenalín, vzrušenie a to on mal rád aby zacal robil zle organizmu. Stretla som sa vsak s viacerými názormi, ze prave na dovolenke je relativne vsetko ok, aj alkohol aj zakazaná pizza ci miestne sladkosti…. Vysledok dovolenky sa vraj prejaví práve po návrate, kedy organizmus zistí, ze je doma a začne štandartné eldorádo- vyrážky, závrate, zmeny tlaku, hnacky atd. Takze za mna, ostať pri osvedčenej strave a vode , lebo kazdy experiment sa zdvojnásobí😀
Peter (20.07.2024 14:00)
Tak je v zahranici tieto problemy nemavam len doma, a neverim, ze je to psychosomaticke, ze na dovolenke sa clovek odpoji od starosti a ma sa naraz zazracne dobre
Lenka (21.07.2024 21:30)
Ja som mala napr rovnakú reakciu na paradajky na Slovensku aj v zahranici
Lenka (21.07.2024 21:33)
Ja som mala napr rovnakú reakciu na paradajky na Slovensku aj v zahranici
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8