logo
Mlieko a jedla s mliekom
Miso (17.06.2024 07:39)
Ahojte, aku mate skusenosti s mliekom a s varenymi jedlami s mliekom, alebo pecene kolace kde je mlieko alebo tvaroh alebo syr, ja mlieko mozem, aj jogurty, ale nemozem varene mliecne polievky, ani zapekane jedla s mliekom alebo smotanou, alebo ked sa zapeka kolac s tvarohom a podobne, cital som ze sa proteiny v mlieku sa pri vareni denaturuju a uvolnuje sa z hlavnych mliecnych bielkovin zahrievanim histidin a ten sa potom zmeni na histamin za posobenia enzymov, co dava logiku, na mlieko alergiu ani intoleranciu nemam, ale uz ho pijem malo, skor jogurty si dam bez problemov, ani pizza so zapecenym syrom mi nerobi zle, cize asi mliecne vyrobky kde je viac mliecnych bielkovin a su tepelne upravene.
Marek (10.08.2024 08:33)
Treba ist podla toho co ti robi dobre alebo zle, kludne by som vysadil mlieko. Zbytocne si davat do seba prazenu laktozu a nahradil ho vodou, ak mozes syry a tvaroh co je za mna lepsie vdaka vysokemu obsahu bielkovin. Ja jem napriklad vela syry, tvaroh ale aj smotanu v domacej zmrzline, ale ak sa ten syr velmi specie uz mi to nerobi dobre. Tiez napriklad paradajky v surovom stave mi robia zle, ale paradajkovy pretlak jem bez problemov denne. Takze kazdy s traviacimi problemami moze mat rozne srandovne specifika..
Miso (12.08.2024 07:14)
cize ti nerobi dobre vyprazany syr? to bude asi skor zmenou bielkovin pri tepelnej uprave, nie laktoza
Marek (24.08.2024 22:08)
Ano, s laktozou nemam problem, ale asi ten spaleny/vyprazeny mliecny tuk mne nerobi dobre.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8