logo
Histamínová intolerancia a SIBO
Tímea (09.06.2024 20:04)
Ahojte, je tu niekto kto by mi vedel poradiť, čo také môžem jesť pri HIT a SIBO? Nejaké rady, tipy, poprípade skúsenosti?
Anton (10.06.2024 12:39)
Ahoj , Odporúčam skúsiť FOODMAP dietu , naštuduj si na internete . Ide o to že sa vylúčia určité druhy potravín na pár týždňov , ktoré dráždia črevo a potom sa postupne pridávajú a zisťuješ , ktoré tebe osobne robia problémy a ktoré sú ok pre teba . Ale ak ťa zaujíma štandardne , ktoré potraviny su ok a ktoré nie pri HIT pozri si švjačiarsky zoznam . Ešte jedna vec SIBO ti zistili dychovím testom ?
Tímea (10.06.2024 17:51)
Áno, Sibo mi zistili dychovím testom. Foodmap poznám, toto mi kázala lekárka dodržiavať plus normix antibiotika, lenže mne už dochádzajú nápady na stravovanie sa, veľa potravín, ktoré môžem jesť v SIBO nemôžem v HIT, a do toho keď sa aj niečo spoločné nájde, mám na to osobitnú alergiu 🙄.
Júlia (12.06.2024 19:56)
Ahojte, ja tiež mám HIT aj SIBO a nie som preliečená Normixom lebo mi bolo zle od nich a preto mi ani nedala nič.To je už 4 mesiac čo som na diete.Na poslednej kontrole mi povedala, keď necítim źiadne lepšenie tak kĺudne sa môźem stravovať ako predtým.Schudla som 3 kg a neviem pribrať keď zjem niečo takè hneď mi vyskočí tlak a je mi potom zle.Má niekto z Vás takèto príznaky?
Tímea (12.06.2024 21:33)
Júlia, a vedeli by ste mi poradiť podľa čoho, alebo čo také jedávate/jedávali ste počas tej diéty?
Anton (13.06.2024 09:50)
Odporúčam si pozrieť HIT je zdravo žiť tam je veľa receptov čo sa týka HIT a mohli by byť dobré aj na SIBO. Ale hlavné je si urobiť vlastný zoznam potravín , postupne ktoré ti nerobia zle a z nich variť a robiť jedlo .
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8