logo
Málo žalúdočnej kyseliny
Anton (05.06.2024 14:46)
Ahojte , Chcem sa spýtať či mávate niekto problém , že po jedle cítite ťažobu na žalúdku a pomaly vám trávi a nemáte chuť do jedla ste nafuknutý , prípadne krče a pichanie v strede alebo na ľavo pod rebrom . Dočítal som sa z viacerých zdrojov , že by mohlo ísť o málo žalúdočnej kyseliny . Prípadne ako to riešite . Samozrejme to má vplyv potom aj za vznik rôznych alergií a intolerancií . Vďaka.
Zuzana (06.06.2024 13:39)
mala som s tym problem jeden cas, po tom co ma skoro zabila 10 dnova skusobna kura inhibitormi protonovej pumpy, brala som potom traviace enzymy a betain HCL, casom sa mi to same upravilo a uz to neberiem.
Anton (06.06.2024 22:31)
Ahoj Zuzana a prosím ta a mala si na to nejakú diagnostiku alebo ako si sa dozvedela že máš málo žaludocnej kyseliny? Diks
J. (08.06.2024 19:24)
ziadna seriozna diagnostika nie je, je len nepriama metoda zistovania cez gastrin, jeho uroven v krvi, neviem ci je spolahliva a vypovedna, a potom je este vlastny test popisany na internete, nieco v style, ze si mas dat rano nalacno najprv 1 tabletku kyseliny Hcl zaludocnej, ked nic necitis dalsi den 2, dalsi den 3 az pokia nepocitis palivy pocit v zaludku, ja som skusal dat si 1 a 2 ale nic som necitil, a kyselinu beriem pravidelne na travenie, ked mas vredy taky test neskusaj, je to na vlastnu zodpovednost, nie je to odporucanie, ze to mas skusit https://www.unilabs.sk/vysetrenie/64
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8