logo
Uzeniny
Marie T (11.05.2024 08:59)
Dobry den, jak jste na tom napr. se sunkou? Kdyz si koupim nejakou kvalitnejsi sunku treba pro deti…
Jana (19.06.2024 08:10)
Dobrý den, kupuji šunku Leco výběrovou 95%masa vepřová. Vždycky vybírám nejdelší trvanlivost a když je krátká,nekupuji. 1 plátek denně jsem dobře tolerovala docela dlouho. Teď mi ale bývá už zase hůř. Začínám podezřívat právě tu šunku. Abych eliminovala dietní chyby,jím totiž denně stejná jídla snídaně rohlík+džem, dopo sváča rohlík+šunka +jablko, obědy, odpo svačinu, večeři i druhou večeři už nebudu rozepisovat. Prakticky ale střídám jen ty obědy. A to mám třeba 6 druhů obědů. Víc si netroufám. Dělám to takhle už půl roku a je mi výrazně líp než na začátku.HIT mám cca rok. Sřídá se u mě jakoby dobré období se špatným. Dlouho je mi dobře, průjem jen 1x týdně a pak mám období,jako teď,kdy je mi už 10 dní hůř,mám denně průjem, střeva pracují. Možná jak je teplo, tak ta šunka už je riskantní. Kupuju u nás v Bille,vybírám tu nejčerstvější. Už se mi ale párkrát stalo,že už v obchodě měli šunku s divnou barvou, to jsem odhalila a nekoupila. Evidentně byla zkažená. A taky se mi stalo, že ikdyž má dlouho do spotřeby a má dobrou barvu,tak po rozbalení mi úplně nevoní. Mléčné výrobky mi dèlají průjmy taky, takže na ten rohlík nic moc nemůžu dát. Šunka mi udělala velikou radost,že mi nic nedělala. Teď to asi budu muset přehodnotit. Po její cestě od výroby až ke mně do lednice, je příliš dlouhá cesta. A když kolikrát vidím bedny s uzeninami, které čekají v obchodě na uskladnění před lednicí,tak se nedivím, že mi z ní může být špatně. Omlouvám se za dlouhou odpověď na krátkou otázku 😂
Peter (22.06.2024 09:32)
Udeninam sa vyhybam, sem tam si dam cerstvo otvorenu, urcite nie 3 dnovu, ani nie 2 dnovu. Prosciutto crudo niekedy mi nespravi nic niekedy mam tazobu po nom, tiez asi zavisi ako bolo susene.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8