logo
HIT a doba prejavu priznakov
Anton (09.04.2024 21:01)
Ahojte , Aké máte skúsenosti s dobou prejavenie príznakov HIT? Napr do 4 hodín alebo či sa vedia príznaky ukázať aj na druhý deň povedzme o 24h? Hlaveň tráviace tažkosti ako nafúknuté brucho kŕče atď . Diky
Andrea (10.04.2024 08:04)
Mne v tých úplných začiatkoch,keď som ešte nevedela že čo mi vlastne je ,sa prejavovali príznaky do dvoch hodín po jedle... Ale to bolo že brutálne,teplo v črevách, pocit na stolicu,triašky.....Boli mi potom na alergologii zistené aj rôzne alergie na potraviny.To bolo pred rokom.Teraz som na tom omnoho lepšie,ale keď niečo nevhodné zjem tak mávam príznaky až na druhý deň.. Je to zvláštne, pretože nikdy neviem z čoho konkrétneho to je.. Čo som si ale odsledovala,tak pečivo mi robí problémy....
Anton (10.04.2024 09:51)
Mne také vysokohistaminové jedlá ako napr (ryby, tofu,hovädzie ) spustia príznaky tak 4-5 h po jedle . Ale mám pocit , že niektoré aj na druhý deň napr som testoval cícer a až na druhý deň som bol extra nafuknutý. Kľudne aj ostatní sa podelte o skúsenosti . Vďaka.
Andrea H. (10.04.2024 11:00)
U mě je to složitý, ještě jsem to nevypozorovala. Jen po sóji se mi do hodiny udělá nevolno s ucpe se mi nos. Ale trpím i na bolest břicha, celkovou únavu, mlhu a závratě a to mám pocit, že bývá na druhý den, možná i po 2 dnech. To je právě to, na co nemůžu přijít. Po dvou měsících diety mi tyhle příznaky vymizely. Jenže teď se občas objeví a přitom se snažím jíst pořád nizkohistaminově. Takže možná horší stav potravin? Stres? Fakt nevím, prostě se to někde nakumuluje a já to nejsem schopná zjistit, ikdyž si píšu potravinový deník.
Anton (10.04.2024 11:48)
Ano typické je pre HIT čo som čítal , že vlastne sa kumuluje z viacerých faktorov jedlo , stres atd a potom to vypukne. A jedlo samotné čerstvosť , skladovanie atd.
Baja (11.04.2024 13:12)
S histaminom je to ako keď sa plní sud. Až keď je plný, čiže telo nestíha spracovať histamin, ukladá sa na rôznych miestach tela, kde spôsobuje problémy.
Baja (11.04.2024 13:16)
A ešte som chcela pripomenúť. Napr. Ak enzým na spracovanie histaminu pracuje na 60% , tak ako mne, aj porcie jedla by mali tomu zodpovedať.
Anton (11.04.2024 13:26)
To ako zistíš ten ezným na koľko pracuje ? z výsledkov krvi na DAO DAOR ?
Baja (11.04.2024 13:54)
Mne to zistila gasrtoenterologicka, keď mi zaviedla trubicu cez pažerák až do tenkého creva, odkiaľ mi zobrala asi5 vzoriek a zisťovala, či mám celiakiu, histamin, helikobakter aj intolerancie na laktozu
Baja (11.04.2024 14:04)
Prvé podozrenie na histamin mi zistil alergolog z krvi a potom mi doporučil vyšetrenie na gastro. Mne to zistili až po 20 rokoch, ja som už mala hádam všetky prejavy histaminu, aké existujú. Len nikto nevedel,že tie prejavy sú z histaminu. Moje prejavy začali najskôr bolesťou brucha, redsou stolicou. Potom som mala zapálené ďasná, dusílo ma, nemohla som prehltat, tlak mi behal hore dolu, mala som anemiu, srdce mi bilo ,reflux som mala,svrbenie tela,vyrážky atď a teraz najnovšie nemôže zaspať, ale už je to lepsie
Margaretka (11.04.2024 16:50)
Baja, úplne ako keby seba som videla!
Mimi (17.04.2024 19:02)
Baja uff🥺 presne ako aj ja… a čo ti prosím pomohlo/pomaha?
Baja (17.04.2024 20:38)
Snažím sa obmedzovať zakázané potraviny, ešte stále neviem čo všetko mi robí zle. Pomáha mi vitamin C, ja si dávam taky práškový s DM drogérie. Mne alergolog povedal ze, môžem denne 100mg vitamin C. Ale niekedy si musím dať aj 200 alebo 300mg vitamínu C. Alebo aj B6. Mám aj Hisapp, ale to mi tak nepomáha ako vitamin C. Dávam si aj oreganovy olej, ale nie každý deň. A teraz sa snažím nejest od obeda.
mimi (17.04.2024 20:46)
Ďakujem pekne za radu 🙏🏽 skúsim aj ja ten vitamín C nasadit a docitala som sa tu ohľadne toho Histallergu zevraj je fajn asi ho skúsim. A od obeda nejesť? 🥺😢
Margaretka (18.04.2024 06:42)
Baja, preco si sa nastavila od obeda nejesť? Pytam sa preto, ze som presne nad tymto uvažovala aj ja, lebo mne začina “ byť zle” od poobedia az pokiaľ nezaspím. A myslela som si, ze ked od obeda uz nebudem jesť, odťažím organizmus…. Možno blbosť, ale niekedy je to uz fakt des.
Baja (18.04.2024 07:52)
Presne ako ty hovoríš, aby som nazatazovala svoje črevá ,aby som mohla večer zaspať. A myslím, že mi to aj pomáha. Veď skús uvidíš, či ti to aspoň trošku pomôže.
Margaretka (18.04.2024 09:46)
Po mesiaci dam spatné info, ako to funguje. Horsie snaď nebude🤷‍♀️
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8