logo
Testy na potravinové alergie
Anton (07.03.2024 12:32)
Ahojte , Kedže je tu veľa ľudí čo má aj potravinové alergie , chcel by som sa spýtať . Konkrétne vaše skúsenosti s testami kde su IGG a IGE protilatky. IGG ak som správne pochopil hovoria o tom aké množštvo danej potraviny ste jedli. (čiže ak som jedol veľa mliečnych výrobkov tak budem mať vysoké hodnoty u bielkoviny kravskeho mlieka ) IGE su skôr reakcie na potraviny. Čiže ak to chápem správne IGG veľa krát vedia falošne zmiesť človeka a hodnovernejšie by mali byť IGE. Váš názor ? Diky.
Jozef O. (09.03.2024 13:23)
Podla toho co som sa o tom docital, vyzera ze je to tak ako pises. IgE sú často spojené s okamžitými alergickými reakciami. Keď osoba, ktorá je alergická na určitú látku (alergén), príjme túto látku, protilátky IgE môžu spustiť reakcie, ktoré vedú k symptómom ako sú svrbenie, opuch, dýchavičnosť, alebo v extrémnych prípadoch anafylaxia. Testy, ktoré merajú špecifické protilátky IgE, sa teda používajú na identifikáciu potenciálnych okamžitých alergií na jedlá alebo iné látky. Na druhej strane, protilátky IgG sú častejšie spojené s "odloženými" reakciami, ktoré môžu trvať hodiny až dni po konzumácii potraviny. Avšak, vedecká komunita má zmiešané názory na to, či testy IgG sú spoľahlivým ukazovateľom potravinovej intolerancie alebo alergie. Niektoré štúdie naznačujú, že vysoké úrovne IgG môžu skôr naznačovať toleranciu alebo bežnú expozíciu potravine, nie alergiu.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8