logo
Najvhodnejší protein (suplement ) pri HIT
Anton (04.03.2024 13:23)
Ahojte priatelia, Aký je podla vašej skúsenosti najvhodnejší protein pri HIT ? Tu je pár mojich postrehov : Prepokladám , že svrátkový najznámejší to nie je ( kedže často ludia maju aj ABKM) Hrachový je asi diskutabilný ( kedže je zo strukoviny ) Ryžový možno vhodný ( ryža sama o sebe by nemala robiť problém pri HIT ) Hovädzí je vhodný aj pre ľudí s laktozovou intoleranciou a ABKM. Dajte vedieť. Ďakujem.
Andrea (05.03.2024 09:13)
A co mandlový? Mandle prý většina histaminiků toleruje, jsou obsaženy i ve spoustě nízkohistaminovych receptů.
Tibor (05.03.2024 09:17)
Neviem prave tiez nad tym spekulujem ci ma niekto konkretne skusenosti. Lebo mam HIT potom sojovu intoleranciu a intoleranciu na kazein ..takze tiez by som rad vedel ci sa to da doplnit nejako rozumne aby som po tom nemal ziadne priznaky....este je moznost konopneho proteinu..ale samozrejme vsetky bez prichute najlepsie...len teda by som chcel vediet ci ma niekto s tym skusenost
Andrea (05.03.2024 09:29)
Ano, ještě konopný, ten jsem si jednu dobu dávala do kaše a v pohodě. Ani žádnou chuť jsem necítila.
Tibor (05.03.2024 10:03)
este je zaujimavy aspon podla zlozenia natural nutrition beef gold, cisty hovadzi protein bez prichute, dokonca ma docela malo l-histidinu ,ta aminokyselina sa rozklada na histamin...celkovo je tam 0.6g ma 100g co je podla mna dobry pomer lepsi ako inde
Miki (05.03.2024 17:36)
Tibor. Ja mám tiež ako bonus intoleranciu na kazeín. Takže žiadne mlieko, ani mliečne výrobky z kravského mlieka. Dočítal som sa, že kravské mlieko má kazeín typu A1 a ten mi spôsobuje strašne neznesiteľnú kyselinu. Naopak kozie mlieko má kazeín typu A2 a ten znášam dobre, lebo on je po skonzumovaní zásaditý. Takže žiadna kyselina. Tak si kupujem polotvrdé kozie syry. A keď mám náhodou z niečoho kyselinu, tak si dám kúsok kozieho syra. Problém je iba v tom, že keď ten kozí syr vyberieš z balenia /otvoríš/ tak ho treba v čo najkratšom čase skonzumovať. Lebo aj tieto syry sú postupne zrejúce.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8