logo
Palenie zahy
Diana (07.02.2024 17:07)
Ahojte.Mam HIT asi 2 roky.Boli mi nasadene antidepresiva a odvtedy mam strašne palenie v bruchu a žaludku.Ma tu z vas niekto take skusenosti?Okrem toho mam omeprazol a enzymy na travenie.Ďakujem.
Jano (07.02.2024 17:25)
a predtym ako si mala nasadene antidepresiva si mala ake problemy, ked pises ze si mala HIT, inac aj mne HIT vie rozkolisat naladu silne, ale kratkodobo nastastie
Diana (07.02.2024 17:31)
Už sa tie emocie nedali zvladať.Mužovi zistili važnu chorobu a ja som to nezvladala.Okrem HIT mam aj laktozovu intoleranciu.V noci mam pokoj žiadne bolesti.Ale spanok je prerušovany niekedy spím celú noc a niekedy tak tri hodiny.
Júlia (07.02.2024 18:06)
Ahoj ja tiež mám pálenie záhy bolesť žalúdka niekedy hlavy,grča v krku a niekedy mi je nanič nemám silu.Cca 2 mesiace mám zistený Hit a alergia na mlieko(kazein)Som dosť nervôzna čo mi nepomáha ale naopak.Mala by som brať antidepressíva ale bojím sa že mi bude horšie.Odkedy držím dietu sa mi to zhoršilo predtým som mohla jesť čokoĺvek niekedy mi bolo zle ale pri tejto diete každý deň.Musím skúsiť tie AD možno budem kludnejšia alebo už neviem.Tebe pomáhajú AD
Júlia (07.02.2024 18:17)
Ahoj ja tiež mám pálenie záhy bolesť žalúdka niekedy hlavy,grča v krku a niekedy mi je nanič nemám silu.Cca 2 mesiace mám zistený Hit a alergia na mlieko(kazein)Som dosť nervôzna čo mi nepomáha ale naopak.Mala by som brať antidepressíva ale bojím sa že mi bude horšie.Odkedy držím dietu sa mi to zhoršilo predtým som mohla jesť čokoĺvek niekedy mi bolo zle ale pri tejto diete každý deň.Musím skúsiť tie AD možno budem kludnejšia alebo už neviem.Tebe pomáhajú AD
Diana (07.02.2024 18:46)
Beriem ich len 5 deň a neviem či ten žaludok bolí z toho.Musím zavolať doktorke či je to normalne.
Lenka (07.02.2024 18:53)
Ja beriem antidepresiva pol roka a nič mi to s HIT nerobi
Júlia (07.02.2024 19:55)
No pekné, človek si mysli že tie AD pomôžu aby ste neboli v strese.Mne ten Hit je od stresu to viem, lebo mám aj paniku.
Marianna (12.02.2024 15:13)
Som na AD už niekoľko rokov. Tiež to trvalo, kým sme s dr. vylosovali správne. Boli asi troje - štvore, nak toré som reaogovala veľmi zle: nauzea, bolebruch, až takmer vomitus. Niektoré ona overovala / vylúčila hneď, niektoré sme zistili pokus / omyl alebo som ich našla na nete, že ich hodotili histaminici. Ono ale niekedy môžu byť na začiatku side effects ANTD aj nevoľnosť a podobne. Tam prípadne na úvod znížiť dávku a postupne zvyšovať. Tie spomínané problémy u Júlie: robili Vám gastroscopiu? Lebo to, čo opisujete môže byť aj gastritída a reflux. Skúste vylúčiť všetko s mätou a mentolom (ok, pastu používam, sem - tam afte eight alebo mentolový cukrík). Mäta uvoľňuje mäkké svalstvo a zhoršuje reflux. Keď musím piť pulmoran (bylinková zmes na odkašliavanie asi najlepšia, ale má mätu...), tak ma po pár dňoch bolí žalúdok ....
Júlia (14.02.2024 07:33)
Bolo mi na gastro urobená kolonoskopia neviem či píšem správne (zhltla som hadicu) tam bolo všetko OK,pred týždňom som bola na SIBO teste tam bol výsledok pozitívni.P doktorka mi vypísala lieky ale tie mi nesedia bolo mi zle od nich.Išla som naspäť nech mi dá iné ale že vraj nato iné nie je teraz som bez liekov mám si dodržať dietu.Objednala som teraz probiotikum, ktorý je vhodný pre HIT a pre akegikov na mlieko a že vraj pomáha pri SIBO podĺa rezenzie čo som čítala.Uvidím vyskúšam
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8