logo
Rostlinné mléko
Andrea (26.01.2024 11:34)
Dobrý den, jaké konkrétní rostlinné mléko konzumujete, když se nedoporučuje UHT či fermentace? Když nemám čas udělat svoje, ráda bych koupila, ale většina rostlinných mlék v obchodech je ošetřena právě metodou UHT či fermentací...
Lenka (26.01.2024 18:07)
Ahoj, ja pijem roky sojovo ovsene z DMky, moje najoblubenejsie a nic mi z neho neni. Ty mas zle reakcie po kupovanom mlieku?
Andrea (27.01.2024 10:00)
Já jsem teprve na začátku, 2 týdny po určení diagnózy. A dočetla jsem se, že by se mělo preferovat čerstvé mléko, pasterované, ne UHT, tedy trvanlivé, což jsou všechna rostlinná, které jsem viděla. Tak ale když čtu, že někdo UHT snáší, třeba mi pak taky nebudou dělat problém. Sóju jedinouv100% vím, že nemůžu, po té se mi vždy ucpe nos a rozbolí břicho, přitom alergická na ni nejsem. Vlastně i díky ní začala Dr přemýšlet, že by to mohl být histamin v ní a nasměrovalo ji to na správnou (snad) diagnózu. Udělala komplet testy a nejsem alergická na žádnou potravinu, ale hladina i aktivita DAO hodně nízké, žírné buňky ok. Po některých potravinách (asi) mám bolesti hlavy, ale ty se projevují dost se zpožděním, tak zatím nevím, které přesně za tím stojí.
Lenka (27.01.2024 15:29)
Treba len skusat :) a nezblaznit sa z toho, cize vsetko v klude pomaly postupne :). Ak ti robi zle soja tak mozes vyskusat ovsene, ryzove alebo kokosove mlieko :)... a hlavne to co robi niekomu zle tebe nemusi a naopak. Inak odporucam sledovat aj česku stranku https://aspoonofhistamine.com/ ak ju este nepoznas, jedna blogerka vedkyňa to je a je tam aj kopec receptov a clankov.
Andrea (27.01.2024 17:55)
Na spoon of histamin jsem narazila při prvním hledání o HIT, ale i tak děkuji. A právě tam jsem četla, že UHT může dělat problémy, proto mě zajímaly konkrétní reakce. Vím, že musím vyzkoušet, ale přemýšlela jsem o zařazení ovesného mléka už na začátku diety, když oves je ok.
Lenka (27.01.2024 21:18)
ja som sa s histaminovou dietou dostala az na pokraj poruchy prijmu potravy, takze nie som uz tak veľmi striktna a snazim sa pocuvat hlavne svoje telo a snazit sa byt v pohode lebo HIT a stres idu ruka v ruke. Drzim palce :)
Andrea (01.02.2024 21:01)
Ještě otázka k mléku, ať už rostlinnému či kravskému. Když ho otevřu, můžu jej konzumovat i druhý či třetí den? Je to jak s jídlem? Nebo tvarohovou pomazánku či lučinu taky nesním na posezení, můžu dojíst další dny?
Jano (02.02.2024 21:20)
ja nemozem jest varene mliecne veci, ani kolace s tvarohom pecene, ani polievky mliecne, ani privarky, hlavne den stare, ale celkovo tepelne upravene,ako keby sa tam namnozil histamin tepelnou upravou
Lenka (05.02.2024 12:33)
Andrea ja ho spotrebujem do 24 hodin (robim si smoothie s nim a tak, cize ho miniem jedno rano a potom druhe rano). Ale toto uz je na pocite kazdeho, lebo niekto ma velku citlivost, ako napriklad vyssie Janko. Keď si na začiatku tak opatrne, kym prvy mesiac/dva zistujes co ti najviac vadi.
Andrea (05.02.2024 19:48)
Tak to já nemám šanci celý litr tak rychle spotřebovat. Zatím jsem to vyřešila sušeným kokosovým mlékem a vypadá to ok.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8