logo
Samoliečba
Veronika (19.09.2023 13:02)
Dobrý deň, mala som po viacerých jedlách problémy s trávením, a keďže je to na Slovensku s alergológmi všelijak, zaplatila som si ako samoplatca laboratórne vyšetrenie z krvi na HIT. Prišli mi výsledky, ktoré naznačujú vysokú pravdepodobnosť HIT. Je treba informovať obvodného lekára a skúsiť či ma pošle na nejaké iné vyšetrenia alebo si sama nasadiť eliminačnú diétu, nájsť problémové potraviny a to stačí? Ďakujem
J. (19.09.2023 19:36)
vysledky krvi na HIT su nepresne, orientacne, dolezitejsie je ako sa citis ked nieco zjes, mne v krvi nikdy nevyslo ze mam HIT a mam ho, preventivne vysetrenia nie su zle, ale u lekarov s HIT velmi nepochodis, lieky na to nie su, treba akurat vylucit, ze nemas ine diagnozy/intolerancie, co ti sposobuju problemy...
Júlia (15.01.2024 11:16)
Ja som bola na gastroenterologii, tam mi zistili z krvy.Ja som tam išla s tým ,že som každé ráno mala bolesť žalúdka lebo mám panickú poruchu.Ja to som dostala určite z tej nervozity.cca 1 mesiac dozadu to bolo zistené a ja som prosila p.doktorku aby mi robila odbery jej ani nenapadlo.Teraz mám aj HIT a mlieko potvrdené, celiakiu nie.Mne sa prejavuje tak ,že mám výkyvy tlaku najprv som mala vtedy vysoké teraz to vyzerá tak že mi to zníži aj tak sa liečim na tlak tak niekedy ani tabletky si nedám lebo je mi OK tlak, potom točí sa mi hlava, niekedy bolesť hlavy, krížov,svalov najhoršom prípade musím vyvracať,čo som jedla aby mi bolo lepšie.Ale to vracanie bolo vtedy keď som ešte nevedela že mám HIT a nedržala som dietu.Svrbenie,vyrážky nemám ja mám tie horšie príznaky.DAOSIN tabletky netolerujem to som kúpila v lekárni lebo som ešte nebola na konzultácii u p.doktorky ,lebo dáva 2 mesačne termíny.Po telefonicky mi povedala to nič neni mám držať dietu.Toĺko o zdravotníctve
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8