logo
Hlien v stolici
Erika (10.08.2023 10:51)
Ahojte, prosím o radu, skúsenosť, mávate často pri črevných problémoch hlien v stolici? viditeľný biely vidieť aj v záchodovej mise. Mám potvrdenú histaminovú intoleranciu (kvantita DAO enzýmu v norme, aktivita nulová), laktozovú intoleranciu, deficit viacerých tráviacich enzýmov, cez 28 rokov som po výbere žlčníka. Tráviace problémy pretrvávali dlho, preto som absolvovala gastrovyšetrenie cca 5 rokov dozadu kedy mi boli zistené hore uvedené intolerancie, ale alergie sa nepotvrdili žiadne. F-kalprotektín bol vtedy v šedej zóne. Odvtedy som na bezlepkovej a bezlaktozovej diete a mala som sa celkom dobre, pokiaľ som nejedla nejaké nevhodné potraviny. Lenže teraz už od apríla sa neviem dať dokopy, trávenie mám celé rozhádzané, výtery z konečníka a rozbor stolice bol v poriadku. napriek tomu sa mi strieda hnačka so zápchou, hlien pravidelne v stolici a neskutočne ma každý deň k večeru nafukuje, veľmi hnilobné vetry mám. Probiotiká nezvládam žiadne, vyskúšala som už všetky, po nich mi je oveľa horšie. Jedine mi zaberá čierne uhlie, ale to nie je na dlhodobé riešenie problémov. Neviete poradiť, čo by som mala vyskúšať? Mliečne som od apríla vyradila už úplne a držím prísnu dietu, zlepšenie žiadne. dnes som objednala ten histallerg na skúšku, ako som čítala tu nejaké reakcie. ďakujem za každú reakciu.
J. (10.08.2023 22:14)
Skus si dat spravit PCR test na kandidu zo stolice, robi to nejaka firma v Bratislave, ktora to posiela do Nemecka tusim, treba vygooglit, pozor nie bezny test v slovenskom laboratoriu, u nas tieto testy nerobia, ak ti potvrdia kandidu treba vybrat kuru lieku, ktory sa u nas nepredava v lekarni, v Cechach v lekarni ho vedia zabezpecit v tabletovej forme. Nystatin. Mne to velmi pomohlo, neviem preco ho u nas nemaju, mal som potiaze ktore popisujete, kandida takisto produkuje histamin v creve. Mne test robila ceska klinika http://www.5pmedicine.com/. Oni robia aj kompletny rozbor stolice. Probiotika ziadne neodporucam brat, zbytocne vyhodene peniaze. Skuste este kuru Penoxalom, aj to mi vyrazne pomohlo, raz za cas si kuru opakujem.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8