logo
"Guča" v hrdle pri Hit-pocit cudzieho telesa
Andrea (12.07.2023 07:11)
Dobrý deň,chcem sa opýtať či mávate takéto pocity pri HIT.Akokeby som niečo mala v krku.Je to veľmi nepríjemné a neviem čo a tým...Stane sa mi to sem tam cez deň a väčšinou keď idem spať... Ďakujem
Paulina (13.07.2023 17:59)
Dobry den, ano mne sa stava, citim to aj prave teraz , ale neviem ci to je rovnake ako popisujete, ja mam pocit ako by som v hrdle mala nieco zvacsene
Galina (24.07.2023 20:54)
Aj ja mam problem s gucou v krku, pocit tlaku alebo cudzieho telesa... zistili mi HiT, aj intol.mlieka, soje, ale mala som aj GERD, takze tazko povedat, co s cim suvisi...
Andrea (31.07.2023 15:44)
A čo robíte taký čas,lebo ja to mám v poslednej dobe skoro stále...
J (31.07.2023 17:56)
a nie je to skor pocit ze sa neviete nadychnut hlboko? nadychnut naplno?
Andrea (31.07.2023 19:27)
Nie,je to pocit takého tlaku ,možno to mám z liekov,beriem asketon...
J (01.08.2023 06:05)
A mas pocit, ze ti asketon pomaha? Ja som chvilu bral chvilu nieco podobne, costi, ale prestal som to brat, su to tzv.prokinetika, lekari to radi predpisuju kazdemu, aj tomu kto to nepotrebuje, je to na zrychlenie travenia, resp.na zrychleny prechod potravy pocas travenia...
Andrea (01.08.2023 14:03)
J. Áno,to viem... pomáhalo mi to zo začiatku,keď som vôbec nevedela nič do seba dostať,žiadne jedlo.. Po asketone som dostala chuť jesť, samozrejme že rýchlejšie mi trávilo. Dnes som ho vysadila,tak uvidím... Jeden z nežiadúcich účinkov asketonu je aj pocit cudzieho telesa v krku...
Margaretka (01.08.2023 16:28)
Andrea, mávam ten pocit hrče v hrdle vtedy keď zápasím s HIT. Nedá sa mi ani poriadne prehltnúť, nie som lekárka ale akoby to bolo všetko také zdúrené. Naposledy ma bolel zub, tak som si šupla jeden ataralgin( viem, ze to nesmieme jesť, je to spúšťač) ale povedala som si, ze jeden mi nemoze tak veľmi uškodiť čo sa týka histamínu a pomoze pri zube! No , zub menej bolel ale: hrča v hrdle, vyrázky na tele, krce v bruchu, preháňanie, škriabanie v nose a ušiach….. zabudla som na niečo😁? Takže tak☹️
DoubleL (10.08.2023 11:43)
Ja som mala tiez pocit, ze mam nieco v krku, stupnovalo sa to hlavne vecer, ked som si lahla, tak som uz takmer nevedela dychat. Mala som problemy s vyrazkami na tvari, hlavne na brade, kozna mi dala urobit testy na intolerancie a zistili mi mlieko, soju a histamin. Po vysadeni mlieka mi opuch hrdla presiel. Mne krk akoby opuchne par hodin po uziti potraviny s mliekom.
Andrea (10.08.2023 13:20)
Ja mám tiež potvrdenú alergiu na mlieko a aj iné potraviny ,aj Hit,nič mliečne ani bezlaktózové vôbec nejem už niekoľko mesiacov...Keď som skúsila bezlaktózove,bolo mi zle. Dúfam, že prídem na to z čoho je tá guča v hrdle, niekedy je to horšie,niekedy lepšie... Každému ,kto si prechádza niečím podobným držím palce😊
Margaretka (20.08.2023 17:57)
Andrejka, ked som sa pytala alergologa na tú guču v hrdle, povedal, ze by to mohla byť alergická reakcia na jedlo! Tak ked som zasa raz tú guču v hrdle mala, šupla som si areius a prešlo to . Tak to začinam testovať! Moja skusenost😊
Andrea (22.08.2023 07:08)
Margaretka, ďakujem za spätnú väzbu, vyskúšam aj ja ten Allergoval čo beriem ...
Anton (04.03.2024 13:01)
Ahojte , Taktiež ma trápi pocit cudzieho telesa v krku . To bol prvý príznak , ktorý som mal než začali aj tráviace a potom diagnostikované HIT. Aj keď sa stravujem nízko histaminovo stále to mám takže neviem čo s tým. ORL bolo ok , aj krvné testy. U alergo mi zistili alergiu na prach , bral som pol roka rupafine liek ale taktiež nepomohlo. Jeden je to lepšie druhý deň horšie . Ak máte nejaké rady budem vďačný :)
Lenka (05.03.2024 13:59)
Ahojte.Ja to mám rovnako.Kým som prišla na to,že ak si dám ktorýkoľvek liek od bolesti tak pride tento tlak v hrdle.Nie je to alergia,pretože som s tým bola na alergológii.Ale tieto prejavy su spojené s refluxom.Aj keď som nepociťovala reflux bol tam.U mňa to začalo helikobakterom a skončila som na nizkohistaminovej.Na reflux mi na gastre dali lieky.Ale pocit tlaku po podani lieku od bolesti sa zmiernil no nevymizol.
Anton (05.03.2024 15:25)
Taktiež si myslim , že by to mohol byť REFLUX aj keď nemám pálenie záhy . Občas mam take ako pichanie pod hrudou ( asi žaludok ) V máji idem na kontrolu na gastro tak to prediskutujem.
Andrea (17.03.2024 09:29)
Zdravím Odkedy som tu písala príspevok v júly,musím povedať že sa cítim oveľa lepšie,guča v krku ustúpila, momentálne beriem probiotiká a pentatop z alergológie,neviem či to s tým súvisí.Držala som dlho nízkohistamínovú diétu.....Momentálne už môžem jesť veľa potravín,aj keď tráviace problémy ako nadúvanie alebo pocit netrávenia ešte mávam....Pevne verím že to bude len a len lepšie. Je to beh na dlhú trať,tak ako tu veľa ľudí píše..
Jano (17.03.2024 18:00)
ten Pentatop sa da bezne zohnat v lekarni? je to dalsi liek ako Allergoval, urcite moze pomoct, kedze stabilizuje vylucovanie histaminu zo zirnych buniek
Andrea (17.03.2024 20:05)
Áno,pentatop je dostupný,ale tiež sa v niektorých lekárňach musí objednať.Je to náhrada Allergovalu,lebo ten ten sa už nedá zohnať.Aspon mne to takto povedala alergologička.
Andrea (18.03.2024 10:31)
Prosím ťa aké berieš probiotiká ? Vďaka.
Andrea (18.03.2024 19:13)
Beriem probiofix inum,sú vhodné pri Hit,mne osobne dosť pomohli, oveľa menej ma nafukuje.
Andrej (24.03.2024 21:05)
Niekedy citim skôr akoby ma islo natiahnut. Ale snazim sa to rozdychat. Na hrcu v krku mi velmi pomahala polievkova lyzica Švédskych kvapiek. Odporucal by som tie od dr. Theiss. Su take viac chutné. Ale neviem, obsahuju alkohol.
Júlia (24.03.2024 23:37)
Ahojte, niekedy mávam aj ja hrču v krku. Keď som to povedala p.doktorke ona mi povedala, že to nemám od HIT ale od psychiky tak neviem. Neberiem žiadne lieky na HIT som na diete.Daosin mi nerobí dobre, Histapp som ešte neskúšala.
Ludmila (02.04.2024 00:50)
Ahoj, moje první příznaky byl knedlík v krku a bolavé patro ( jako když sníte pytlík chipsů na posezení 😊) . Čtyři roky trvalo, než lékaře napadla HIT, absolvovala jsem kvůli tomu i funfoplikaci .
Ludmila (02.04.2024 00:52)
Opravuji fundoplikaci...
Andrea (09.04.2024 08:55)
Znamená guča v krku i to, že vás ten krk trochu bolí, jakoby na vás lezla nějaká viróza?
Andrea (10.04.2024 07:55)
Ja osobne som mávala iba taký akokeby tlak v hrdle,mňa to nebolelo,bolo ale veľmi nepríjemné...
Anton (10.04.2024 11:51)
Update u mňa som bol na ORL vyšetrení všetko ok sono aj odber na štítnu žlazu . Bol som aj na Gastre tam teda ideme skusiť či je to reflux budem brať Nolpaza 2 mesiace . Ešte jedna zaujímavosť zistili mi alergiu/intoleranciu na vajcia tak ich skúsim nejesť 3 MESIACE.
Anton (22.04.2024 09:12)
Ahojte , mate skúsenosti , že Histallerg Vám na toto pomohol ?
Andrea (27.04.2024 07:30)
Mne osobne Histallerg na tú "guču" v hrdle nepomohol,ale odzneli iné príznaky,ako vnútorný tras,celkový nepokoj, pálenie v črevách som mávala, nevoľnosť ustúpila. Odkedy beriem Pentatop,tak guču v krku nepociťujem,mne ale vyšli aj všelijaké potravinové alergie .....
Margaretka (27.04.2024 09:04)
Mne Histallerg nepomohol.
Peter (27.04.2024 19:35)
Pentatop beries pravidelne?
Andrea (27.04.2024 20:11)
Áno,každý deň jednu tabletu pred jedlom.Vybrala som už jedno 100 tabletove balenie,idem na druhé.Moja alergologička mi povedala ,že treba vybrať aspoň 2 balenia.
Anton (28.04.2024 19:54)
Aj ja mám rôzne potravinové alergie laktóza , sója , mliečna bielkovina. Keď pôjdem na kontrolu spýtam sa na ten Pentatop lebo beriem Rupaffine a ten nepomáha na nič ....Histalerg zatiaľ tiež nepociťujem žeby pomáhal.
Peter (29.04.2024 12:47)
A pomohol ti Pentatop aj na ine prejavy, sa ti zlepsilo travenie celkovo?
Andrea (29.04.2024 14:14)
Jedine čo som si všimla odkedy beriem Pentatop,je,že nemám " guču "v krku....ináč mne tie prejavy ktoré som mala odzneli s Histallergom a diétou...Dlho som držala diétu... Ku tomu probiotiká... Trávenie sa celkovo zlepšilo,ale aj tak musím dávať pozor na to ,čo zjem.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8