logo
Chlieb pre HIT
Kamila (21.05.2023 17:52)
Dobrý deň,som nova.Asi rok mam HIT.Som nešťastná z toho ,skúsam jedlá ,ale na ranajky ,ked zjem chlebík špaldový mam červené flaky na tvári.Neviem čo je dobré zjesť na raňajky pre HIT.Môzete mi poradiť.Dakujem.
Margaretka (21.05.2023 18:29)
Kamila, ja sa viac rokov trápim s HIT, u mna sa osvecili ovsené vločky zaliate prevarenou vodou. Bohuzial, ten jedálnicek si musi kazdy z nas otestovať sam na sebe, niekedy je to ozaj “ pokus- omyl”!
Kamila (21.05.2023 19:12)
Dakujem pekne za odpoveď,konečne som tu nasla odpovede ,čo ma trápia a dobré rady.Ďakujem.
Jozef O. (22.05.2023 05:25)
U mna tiez jednoznacne ovos miesto klasickej muky. Ja si z toho robim pecene placky a k tomu si dam biely cottage - absolutne skvele a bezproblemove ranajky.
Lenka (22.05.2023 19:30)
Ahoj, ja si robím na raňajky ovsenú kašu :) s jablckom alebo cucoriedkami :)
Marianna (07.07.2023 12:41)
Už roky (aj dávno pred dg) si dávam na raňajky ovsenné vločky s ľanovým semienkom namočené večer pred, plus orechy a ovocie ( v zime sušené napr. ďatle a figy, v lete čo znesiem). Na to prípadne med a jogurt (znášam ich dobre). Chlieb už nejem niekoľko rokov: akýkoľvek a najhoršie sú tie fancy kváskové pečivá (napr. z Yeme): až zvraciam po nich. Ono závisí aj aká je technológia: teraz som na dovči v Taliansku neodolala miestnemu bielemu pečivu a fokači, ktoré boli zjavne kysnuté pomaly (ergo menej kvasníc a asi aj práškové, neviem), ale znášala som to bez problémov, ani ma nevzdulo ani hlava nebolela... U nás som to vzdala, chlieb pečivo mi nechýbajú... (len niekedy nemám čím vytrieť mastný pekáč po kačene - je to raz do roka a odtrpím to s radosťou).
Lenka (07.07.2023 21:33)
Mariana ja milujem kvaskovy špaldový celozrnný chlieb z Freshmarketu od Šiškáreň pekáreň :)... ten mi robí dobre v brušku :) poctivo robený milým pekárom :)
Lucia (10.08.2023 22:50)
Taktiež nemôžem žiadne pečivo obsahujúce droždie. Konzumujem tak čisto kváskový chlieb.
Hanka (11.08.2023 17:28)
Nájde sa aj niekto komu klasické pečivo z obchodu (nebalené, nekrajané) nevadí?
Marek (16.01.2024 20:33)
Hanka mne nevadí. Momentálne mám obdobie, že každé ráno zlupnem jednu francúzsku bagetu plnenú cottage, syrom, trochu pretlak, šalát, mierne zapečenú. Pri pečive ako vlastne pri všetkom riešim zloženie a práveže obyčajné biele pečivo mi je oveľa lepšie ako rôzne kváskové srandy. Tú francúzsku kupujem v rôznych obchodoch ako Kaufland, Lidla, Kraj, zloženie rovnaké asi aj rovnaký dodávateľ a niekedy ich zlupne za deň aj 2-3 :D
Eli M. (22.01.2024 23:47)
Ja si dávam maces a biely cotage, vajíčko , redkvičku, zelený šalát, bojím sa pridať kváskový chlieb, po ovsených vločkách ma nafúkne a stvrdne mi brucho, potom mám ťažký žalúdok, kúpila som.si bezlepkovú múku a z nej si robím placky a palacinky s tvarohom a domácim lekvárom, a pijem CARO kávu s trochou bezlakt.mlieka...často jem ryžu a dusenú zeleninu...mäso iba z čerstvého farmarskeho kuraťa, chodím poň raz týždenne do Trnavy, okamžite zamrazím...
Eli M. (24.01.2024 13:26)
Kto by mi vedel poradiť?Ako dlho môže byt taketo uplne četstvé kura zamrazené s prihliadnutím na bezpečnu pripravu a konzumáciu?
Zuzana (26.01.2024 09:15)
Ovsenné vločky ktoré používate? Ja mám alergiu na BKM, chlieb tiež neznesiem, HIS - hodnota 4.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8