logo
Výsledky z vyšetrenia
Lenka (21.05.2023 09:04)
Ahojte. Keď tak čítam o HIT, tak akoby som sa našla. Moje výsledky diaminooxidáza funkcia je 9,10 a kvantita 10,54. Čo myslíte s tým výsledkom jeden je na hranici. Dlhodobé roky svrbenie, liečim tachykardiu, nealergickú nádchu, u neurológia silné migrény atď.
Lenka (22.05.2023 14:35)
U lekára som ešte nebola, mám len výsledok bez vysvetlenia. Mám to brať ako jasnú vec? Ďakujem za odpoveď
Jozef O. (22.05.2023 15:23)
Vobec nie je jasne, ci testy na DAO z krvy maju nejaku vypovednu hodnotu. Dalsia vec je, ze to co sa javy ako histaminova intolerancia moze byt len prejav vacsieho problemu v traviacej sustave. Casto krat sa spomina presakujuce crevo, prerastenie bakterii z hrubeho do tenkeho creva, citlivost na lepok, atd.. Preto najlepsie je vyskusat par tyzdnov nizkohistaminovu dietu, ak je to mozne, skusit vyradit docasne aj lepok a sledovat co sa bude diat. Ak sa vsetko ukludni, mozeme skusit pridat lepok naspat do stravy. Tym by som zacal..
Lenka K. (22.05.2023 19:15)
Nejakí zahraniční lekári dokonca tvrdia že by si DAO v krvi nemala mať vôbec ak si zdravá, podľa nich by malo byť len v črevách. Takže ako písal Jozef vyššie, vyskúšaj zmeniť stravu a uvidíš. Na čísla sa nesústreď :)
Lenka (22.05.2023 21:38)
Ďakujem.
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8