logo
Bolest svalov
Juraj (09.04.2023 08:29)
Idem si tu po radu. Prosim vas, nemava tu niekto z vas strasnu bolest svalov pri namahe tela. Bavime sa napriklad o sporte, mam 30 rokov, od 10-25 som sportoval skoro denne. Potom mi zacali vselijake problemy a maval som problemy s regeneraciou a svalovice napriek pravidelnym treningom.(futbal) Teraz hravam uz len tenis, amatersky. Dva krat do tyzdna, ale mavam take extremne svalovice, ze sa neviem po 2hodinach tenisu na druhy den priadne ani rozhybat. Keby to trvalo den, tak rozumiem(kyselina mliecna a podobne). Ale mne ta svalovica trva 3-4 dni ako nic. Nie som tucny, na pohyb som byval zvyknuty, dlhodobo viem, ze nieco nie je ok. Mam pravdepodobne HIT(aktivita DAO enzymu len 10%), preto sa pytam, ci mate niekto s takymto niecim skusenost. Dietu nedodrziavam moc, ale je skoro jedno co zjem, nafuknuty som stale. Drzal som ju asi 10 dni a bolo mi lepsie vtedy, ale aj to som si vsimol pi niektorych potravinach ok, niekdtorych co by mali byt ok to ok nebolo. Nemyslim si, ze je to u mna o strave.
J (09.04.2023 19:07)
Ja mam nie svalovku, ale pomalu regeneraciu po cviceni vo fitku, mam HIT aj ked nie diagnostikovany, niekedy mam po cviceni na druhy den riadnu unavu, migrenu, aj nevolnost. Teraz asi mesiac uzivam pred cvicenim Histallerg, ucinna latka PEA, to mi zmiernuje vyrazne unavu, a teda som vacsinou uplne v pohode po cviceni ked si dam PEA, zavisi aj aky narocny mam den pred cvicenim. Cvicenie totiz uvolnuje histmain zo zirnych buniek, aj namaha, teplo atd.
J (09.04.2023 19:11)
A ano ani u mna to nie je o strave, az na velmi stare jedla mozem jest v podstate vsetko, verim, ze sa mi vylucuje histamin hlavne z inych zdrojov, nie zo stravy, viac som o tom pisal nizsie v prispevkoch o HIT a elektromagnetickom ziareni z mobilnych telefonov, skus si to pozriet, a zmenit tieto veci ci nepocitis ulavu ako ja.
Margaretka (10.04.2023 12:31)
Zdravim Juraj, so záujmom som si precitala tvoj dotaz, nakolko sa s týmto stretávam aj ja. Mam diagnostikovanú HIT a denne sa snazim prejst od 5 km, vysledkom je stale akoby svalovica v stehnách . Na rozdiel od teba si dávam velky pozor na jedalnicek, takze suhlasim s Jozefom, ze pohyb aktivuje žirne bunky a spúšta starý známy proces boja organizmu s histaminom. U kazdého sa to prejavuje inym sposobom a inou reakciou organizmu. Zacala som si zvysovat v tomto jarnom období dávku vitaminu C a zinku, uvidim reakciu, podelim sa so skusenosťou. Ale aspoň vieš, ze nie si sám kto má takéto trampoty😉
Margaretka (10.04.2023 12:33)
P.s. Je to o strave, sorry😉
J (10.04.2023 13:05)
ale povod problemov nie je v strave, to je len sprievodny jav, a zas je to o tom celkovom mnozstve histaminu, ktory sa nazbiera z roznych zdrojov v tele
Denisa (10.04.2023 20:23)
Ahoj áno aj ja mam problémy pri zvýšenom pohybe alebo telesnim cvičení. Niekedy svalovka ale skôr mam takú svalovú únavu, ostanú mi slabé ruky aj nohy cítim sa vysilena. Niekedy k tomu stačí pol hodina práce na záhrade a som vyradená aj 3 dní. Aj ja mam hit ale zatiaľ len skusam hľadám príčiny aj nejaké preparáty ktoré pomáhajú. Skúšala som Histaalerg ako poradil J brala som mesiac v kuse a tiež si myslím ze to dosť pomáha teraz som si objednala Moringu pre histaminikov tak uvidíme. Keď som ešte nevedela ze mam Hit a brala som Moringu cítila som sa skvele tak uvidíme. Tiež mi úprava stravy pomáhala ale zas na druhej strane som bola bez energie stále unavená. Musíme len nájsť čo nám pomáha a naopak.
J (12.04.2023 10:33)
Dakujem za tip, skusim aj tu moringu, ktoru mas vyskusanu?
Denisa (13.04.2023 14:32)
Ahoj J mam vyskúšanu tu od Advance, ale teraz som si objednala Moringa Caribbien Antihistamin, ktorá ešte plus obsahuje Kvarcetin a tuším céčko precitaj si o nej má aj dobre recenzie. Keď budem brat cca 2 tyzdne dám vedieť. Mne veľmi pomáhala obyčajná na únavu energiu bolo to dosť citeľne už po 2 týždňoch užívania tak som zvedavá na túto Antihistaminovu 🙂
Histaminik.sk

mail Kontakt | Icons by Icons8