logo

Diskusné fórum o histamínovej intolerancii

Diagnostika

Dobrý deň? Na základe čoho Vám diagnostikujú HIT? Ja som mala totiž zihlavku a svrbenie po omáčke z čerstvých paradajok (+taveny syr) a odvtedy sa mi to stava aj po iných potravinách (kapusta, pizza s tomatovym základom a syrom, alkohol a mnoho dalších) a odhodlávam sa dat si vyšetriť DAO

Nika | 2022-01-09 16:14:41
Cele to znie ako histaminova intolerancia. Dnes sa robia testy vacsinou tak, ze sa zoberie krv a hlada sa obsah DAO enzymu. Ak ma clovek nizsie hodnoty ako 10 U/ml, automaticky je oznaceny ako histaminik. Nie je vsak jasne, ci je to spravne. Hodnota DAO enzymu kolise pocas dna a zaroven to nic nehovori o schopnosti tela vysporiadat sa s histaminom v tenkom creve, pripadne uvolnenym histaminom inde, kde je skor dolezity HNMT. Ak vsak ale mate zihlavku, svrbenie tela, bolest hlavy, cervene flaky a podobne po konzumacii fermentovanych veci, paradajok, zrelych syrov a podobne (vid cervene kategorie v zoznamoch v menu hore), tak s najvacsou pravdepodobnostou mate histaminovu intoleranciu. Skuste sa stravovat 1-2 tyzdne len vecami v zelenej kategorii a uvidite ako sa budete citit..

Jozef O. | 2022-01-09 19:07:20
Dobrý den, mě bylo zjištěno z krve, šla jsem na vyšetření, protože jsem měla občas průjmy z jídel, která byla hodně opepřena a kořeněna a bohužel hodnoty vyšly zle, takže se snažím nyní držet dietu. Je ale pravdou, ze nyní je mi lepe, mám více energie, žádný průjem něco na tom bude…….

Petra | 2022-01-10 06:58:09
Pridaj komentár k tejto téme

< Späť na zoznam tém