logo

Diskusné fórum o histamínovej intolerancii

Skúsenosť

Zdravím u mňa sa začali zdravotné problémy najskôr, nie úplne normálnou stolicou a neskôr s neznesiteľnými kŕčmi a krvou v stolici, tieto najväčšie ťažkosti prešli asi po 4-5 dňoch, počas toho som už užíval aj nejaké lieky a po vyšetreniach z krvi, mi povedali, že mám intoleranciu na laktózu a vysokú pravdepodobnosť intolerancie na histamín. Mal niekto podobné skúsenosti, že sa mu to až takto moc prejavilo? Alebo sa mám obávať, že to bude niečo horšie a len mi pri tom zistili aj tieto intolerancie? Na hadičkách som zatiaľ nebol :/

Ľuboš | 2022-02-16 22:37:44
U mna sa to zacalo prejavovat tym, ze som zacal mat cervene flaky na tvary. Hlavne v okoli nosa, ust a obocia.. no a samozrejme tiez nie normalna stolica, nafukovanie, bolesti hlavy. A svrebenie koze.. to bolo neskutocne. Presiel som si vsetkym.. posielali si ma medzi sebou odbornici vsetkych kategorii, takze som nakoniec zazil aj tie hadicky.. a ako statocny chlap mozem povedat len jedno - uz nikdy viac ! ;) A ked si uz nevedeli ani jeden rady, zobrali mi krv a vysledky ukazali na histaminovu intoleranciu. Je to uz 7 rokov, takze ak by to bolo nieco ine, uz by sa to prejavilo. A ked dodrziavam nizko-histaminovu dietu (a u mna aj nizko-salicylatovu), citim sa dobre a nemam takmer ziadne prejavy.

Jozef O. | 2022-02-17 09:51:24
Čo prosím v praxi znamená nizkosalicylatova dieta? Súvisí to aj s histaminom alebo je to ďalšia "diagnóza"? Ďakujem pekne za vysvetlenie.

Silvia | 2022-09-13 21:09:58
Je o tom cely clanok na tejto stranke - Červené fľaky na tvári - Histamín či Salicyláty ? Je to tam cele vysvetlene, aj postup co jest na otestovanie. Je to samostany problem, mimo histaminovej intolerancie.

Jozef O. | 2022-09-14 07:13:32
Ľuboš, mám podobnú skúsenosť ako ty. No ja som absolvovala obidva typy hadičiek. V hrubom čreve mi odstranili polypy. Odberom vzorky tenkého čreva mi zistili HIT a nedostatok enzýmu (trehalázy) na trávenie húb a droždia. Odkedy dodržiavam diétu, som v pohode. Sem-tam si pomôžem s Daosinom. :-)

Jarmila | 2022-09-15 10:31:55
Pridaj komentár k tejto téme

< Späť na zoznam tém